Zlokalizuj mnie / Wybierz spółkę zależną

Jesteś przypisany do oddziału: France

Dostępne języki

Najnowsze

Haulotte prezentuje nową generację swojego kultowego HA20 RTJ

Opublikowane 2024/03/25

Czytanie 4 min

Haulotte, europejski lider branży podnośników, z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek nowej generacji przegubowego podnośnika terenowego HA20 RTJ.

Nową wersję maszyny całkowicie przeprojektowano, aby mogła sprostać dzisiejszym wymaganiom placu budowy. Nowa konstrukcja i inteligentna inżynieria spełniają wszystkie wyzwania związane z pracą na wysokości do 20 metrów.HA20 RTJ: optymalna wydajność i bezpieczeństwo

Model HA20 RTJ, wszechstronny i łatwy w użyciu, jest idealny do pracy w trudnym terenie. Dzięki przegubowemu ramieniu i zasięgowi 11,9 m, HA20 RTJ pokonuje przeszkody i dociera do najbardziej niedostępnych stref roboczych. Ta cecha maszyny zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i produktywność. Co więcej, opcja Haulotte Dual Reach pozwala na zwiększenie udźwigu i przechyłu.
 
Na placu budowy zdarza się wiele sytuacji, w których konieczne jest przemieszczenie ciężkiego ładunku w koszu podczas pracy na terenie nachylonym. Aby sprostać tym wyzwaniom i zwiększyć produktywność, firma Haulotte wprowadziła opcję Dual Reach, od teraz dostępną w nowym HA20 RTJ.
 
Opcja Dual Reach zwiększa dopuszczalne obciążenie kosza z 250 kg do 350 kg i umożliwia pracę na terenie nachylonym pod kątem do 6°. Po włączeniu funkcji Dual Reach na module sterowania maszyna kontynuuje podnoszenie i płynną pracę, ograniczając liczbę ruchów w przód i w tył między ziemią a miejscem pracy. Haulotte Dual Reach zapewnia większe bezpieczeństwo i produktywność na terenie nachylonym. Gdy opcja Dual Reach jest aktywna, zasięg roboczy maszyny jest automatycznie dostosowywany, aby zapewnić idealną stabilność.


Odkryj opcję Dual Reach w materiale wideo:Doskonała sprawność w trudnych warunkach terenowych

Model HA20 RTJ wyposażono fabrycznie w napęd na 4 koła i układ kierowniczy z 2 kołami skrętnymi*, dzięki którym z łatwością porusza się w każdym terenie. Jego oś wahliwa pozwala maszynie dostosować się do każdych warunków, utrzymując koła w stałym kontakcie z podłożem.
 
Automatyczna blokada mechanizmu różnicowego zapewnia dodatkową przyczepność na luźnym lub śliskim podłożu, umożliwiając operatorowi zachowanie pełnej zwrotności i bezproblemowe pokonywanie przeszkód. HA20 RTJ zachowuje swoje doskonałe możliwości w trudnym terenie dzięki kombinacji nowego silnika i nowej architektury hydraulicznej (napęd osi).


20240322-HA20RTJ-ROUES1
20240325-HA20RTJ-ESSIEU
20240325-HA20RTJ-wheeldriving


Jeszcze większy poziom bezpieczeństwa

Troska o ludzi jest częścią DNA Grupy Haulotte i jej najwyższym priorytetem, model HA20 RTJ wyposażono, oprócz opcji Dual Reach, we wszystkie funkcje bezpieczeństwa Haulotte. Dzięki układowi sterowania proporcjonalnego, model HA20 RTJ oferuje precyzyjną jazdę bez szarpnięć i gwarantuje płynne zbliżanie do strefy roboczej. Ergonomiczny panel sterowania zapewnia operatorowi niezrównany komfort.
 
HA20 RTJ wyposażono w system oświetlenia Haulotte Activ'Lighting. Dziesięć reflektorów LED umożliwia operatorowi całkowicie bezpieczny załadunek i rozładunek maszyny w warunkach słabego oświetlenia. Dwie nowe odblaskowe naklejki na przeciwwadze zapewniają doskonałą widoczność maszyny w warunkach miejskich lub gdy wymagana jest współpraca.
Haulotte Activ'Shield Bar stanowi standardowe wyposażenie modelu HA20 RTJ PRO. W sytuacji zagrożenia zgnieceniem operator zostaje dociśnięty do drążka, co powoduje automatyczne zatrzymanie maszyny. Duży prześwit chroni operatora przed zmiażdżeniem.


2024035-HA20RTJ-SAFETY1
2024035-HA20RTJ-SAFETY2
2024035-HA20RTJ-SAFETY3


Mniejszy ślad węglowy i łatwiejsza obsługa techniczna

Mając świadomość wyzwań środowiskowych stojących przed branżą budowlaną, firma Haulotte zdecydowała się na dostosowanie napędu nowego modelu HA20 RTJ. Nowy silnik o mocy nieprzekraczającej 19 kW, w połączeniu ze zoptymalizowanymi układami mechanicznymi i hydraulicznymi, zapewnia optymalny moment obrotowy przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa od 35% do 50%**.
 
Inżynierowie Haulotte przeprojektowali również podwozie maszyny i zastosowali udoskonaloną architekturę hydrauliczną z napędem osi. Dzięki tym inżynieryjnym innowacjom liczbę węży hydraulicznych zmniejszono o 35%***, ułatwiono dostęp do podzespołów i obsługę techniczną, a czas przestojów został znacznie skrócony.
 
Haulotte angażuje się w poprawę oddziaływania swoich produktów na środowisko. Liczne innowacje i nowoczesne technologie sprawiają, że troska ta znajduje odzwierciedlenie nie tylko w koncepcji i projektowaniu produktów, ale także w ich eksploatacji. Nowy model HA20 RTJ może pochwalić się wskaźnikiem recyklingu na poziomie 97%.


Narzędzia do zarządzania flotą i do diagnostyki

HA20 RTJ oferuje kilka rozwiązań diagnostycznych, które ułatwiają zarządzanie flotą i minimalizują przestoje. Narzędzia te umożliwiają głównie gromadzenie danych związanych z eksploatacją maszyny, usuwanie kodów usterek i ich szybką identyfikację:
 
  • Rozwiązanie telematyczne SHERPAL pozwala na zdalne monitorowanie stanu maszyn w czasie rzeczywistym. Znacznie skraca czas przestojów, zapewniając dostęp do kodów usterek i umożliwiając podejmowanie odpowiednich działań. Dane telematyczne są również bardzo przydatne przy planowaniu tras zespołów serwisowych i przygotowywaniu interwencji.
  • Wbudowane narzędzie diagnostyczne Haulotte Activ’Screen zapewnia dostęp do parametrów maszyny i dostarcza kluczowych informacji o jej stanie w czasie rzeczywistym.
  • Funkcje te są również dostępne za pośrednictwem aplikacji mobilnej Haulotte Diag, która oferuje także zaawansowaną diagnostykę ze szczegółowymi procedurami rozwiązywania problemów.

20240325-HA20RTJ-Maintenance


20240325-HA20RTJ-MaintenanceDIAG
20240325-HA20RTJ-MaintenanceSHERPAL
20240325-HA20RTJ-ActivScreen


Dzięki nowemu modelowi HA20 RTJ, Haulotte oferuje swoim klientom produkt wysokiej jakości łączący innowacyjność i najnowocześniejsze technologie. Wybór HA20 RTJ oznacza bezpieczeństwo pracy na wysokości w każdym miejscu i terenie. HA20 RTJ nie tylko poprawia produktywność i bezpieczeństwo, ale także zapewnia optymalizację pracy i kontrolowany zwrot z inwestycji.

*4 koła skrętne w modelu PRO
**Obliczenia porównujące stare i nowe modele HA20 RTJ, zużycie paliwa zależy od typu silnika i lokalnych specyfikacji zależnych od obowiązujących przepisów.
*** Obliczenia porównujące stare i nowe modele HA20 RTJ.

  
Haulotte, gama podestów do wszelkich prac na wysokościach : Podnośnik nożycowy, podnośniki przegubowe, podnośniki teleskopowe...


Certyfikat ISO 9001/14001/45001

Globalny dostawca rozwiązań

Blue company challenger

Doświadczony producent